Jaka księgowa jest najlepsza?

Poznanie każdego małego szczegółu w prawie to coś, co jest prawie niemożliwe. Dla kogoś, kto właśnie siedzi w urzędzie i wpisuje nazwę swojej firmy, to istny koszmar, który powoduje, że wielu nawet nie myśli o tym, żeby taką firmę założyć. Istnieje spore przekonanie, że przecież urzędy i podatki nas bardzo szybko sprzątną z rynku. Co faktycznie może się stać, jeśli nie będziemy mieli dochodu, który pozwoli nam te wszystkie prezenty od państwa zapłacić. No ale przecież trzeba jeszcze wiedzieć co płacić, kiedy i w jaki sposób.

Do tego wszystko wypadałoby się nie pogubić w żadnych obliczeniach ani nie zgubić żadnej kwoty po drodze. To ważne. Warto również zdecydować się na kontakt z MH – biuro księgowe. Ale kto ma na to czas, kiedy cały dzień spędza się poza domem u klienta. 10 godzin pracy, gdzie człowiek wraca do domu, je kolacje, idzie pod prysznic i pada na twarz. I tak 6 dni w tygodniu, z przerwą na niedziele, w którą leczy kaca – trzeba było przybić pieczątkę na końcu ciężkiego tygodnia. Komuś, kto założyć swoją firmę tylko dlatego, że miał dość rozkazów innych, a tak naprawdę nie ma o tym pojęcia będzie ciężko w czymkolwiek się połapać. Szczytem było przecież już jej założenie i wymyślenie nazwy.

Takie osoby muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami. Będzie trzeba przeznaczyć trochę pieniędzy na osobę, która będzie w stanie zadbać o to, abyśmy nie wpakowali się w jakieś problemy. Warto wtedy poszukać w okolicy jakiegoś księgowego. To może być obojętnie kto. Musi po prostu wiedzieć, jak zarządzać papierami w firmie. Najtaniej pewnie będzie znalezienie emerytowanej księgowej, która za kilka groszy wszystko za nas załatwi, a nawet pomoże więcej, niż będziemy chcieli. A jak będzie z tego samego osiedla, bloku obok… Dobra współpraca gwarantowana. Wtedy można spokojnie skupić się na swoich obowiązkach. A jeśli nikogo takiego nie ma? Wtedy trzeba konieczne udać się do biura rachunkowego, które chętnie wejdzie z nami we współpracę i wszystko będzie załatwiać za nas. Jeśli mamy małą firmę, to księgowość nie będzie kosztowała nas dużo. Może 200 albo 300 złotych na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *