Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Czy świadectwo energetyczne jest obecnie obowiązkowe

single-image

Jednym z ważniejszych dokumentów, jakie posiadać muszą właściciele dużej części mieszkań i domów, jest Certyfikat energetyczny. Ten dokument ma przede wszystkim na celu poświadczać, ile energii jest potrzebne do jego codziennej eksploatacji i ogrzewania. A to różnić się może bardzo w zależności od wielkości obiektu, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Posiadanie takiego świadectwa chociażby umożliwi wynajmującym czy kupującym ustalić, na jakie koszty muszą się nastawiać i jakich inwestycji będą potrzebować. Samo świadectwo wykonane być może jedynie przez upoważnioną osobę, posiadającą niezbędne doświadczenie i umiejętności. Jeśli będzie chodziło o koszty, to wcale one nie są jakoś specjalnie wygórowane. Za nieduże mieszkanie bez problemów powinna wystarczyć suma około 300 złotych, przy większych budynkach wzrośnie ona kilka razy.

Nasze przepisy określają dokładnie, jakie informacje mają zawierać prawidłowo wykonane Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach musi się więc znaleźć zdjęcie frontowe budynku, dokładny plan z wymiarami poszczególnych pomieszczeń, oraz informacja o budowie stropów i ścian. Uwzględnić też należy sposób ogrzewania wnętrza, jak też przygotowywania ciepłej wody. Istotną częścią będą wyliczenia wykonane przez osobę która taki certyfikat ma przygotować, do których bierze się otrzymane dane. Taki certyfikat po zrobieniu jest ważny przez okres dziesięciu lat, ale jeśli w międzyczasie wykona się jakieś istotne przeróbki, to trzeba go zrobić ponownie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania