Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Gdzie są stosowane przegrody i kurtyny z PCV

single-image

PCV jest bardzo często stosowanym materiałem, ze względu na swoje niezliczone zalety. Nie tylko spotkać je można w mieszkaniach i domach, lecz bardzo chętnie też po nie sięga przemysł. To tworzywo sztuczne wykazuje całkowitą odporność na wodę i wilgoć, lecz również i wielu środków chemicznych, dlatego bardzo dobrze się sprawdza w formie różnych osłon. Folia PCV z jednej strony jest bardzo elastyczna, i może być wielokrotnie zginana w każdą stronę, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Posiada przy tym duża wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, przez co nie istnieje duże ryzyko uszkodzenia elementów, które są z niej wykonane. Z tego też powodu właśnie taka folia bardzo często jest stosowana na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Mają one postać pasków nachodzących na siebie, które można rozsunąć aby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach ważna jest jedna jeszcze sprawa, to znaczy termiczna izolacja. PCV to materiał, jaki chroni przed stratami temperatury w dużo lepszym stopniu niż na przykład zwykłe drewno.

Dzięki temu przegrody zrobione z niego są naprawdę wygodne i funkcjonalne, bo nie ma potrzeby ich otwierania, a jednocześnie są świetną barierą oddzielającą pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile przy kurtynach stosowane folie mogą mieć nawet kilka milimetrów grubości, to przegrody spawalnicze wymagają znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w pełni będzie pochłaniała szkodliwe dla ludzi świetlne promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania