Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jak tablice manipulacyjne wpływają na rozwój dzieci

single-image

Manualne zabawki sprawdzają się doskonale przy rozwoju dzieci. Nie tylko gwarantują one mnóstwo zabawy przez wiele godzin, ale jednocześnie bardzo dobrze działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych a także poprawiają koordynację ruchową. Dlatego też już od pierwszych lat warto o takie zabawki zadbać, a jedną z ciekawszych propozycji są rozmaite tablice manualne.

Takie tablice są bardzo proste w budowie, bo wykonuje się je ze sklejki lub drewnianej deski, z zamocowanymi różnymi elementami. To, co tablica manualna będzie zawierała, zależy przede wszystkim od wytwórcy, choć w części przypadków zrobić ją można według własnego pomysłu. Powszechnie wykorzystywane są różnego rodzaju zębatki, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze będą się też sprawdzać przedmioty mające przyciski, przykładowo telefony, piloty czy kalkulatory.

Z kolei do stymulacji słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy nawet cymbałki, chociaż akurat przy nich dorośli będą się musieli uzbroić w sporo cierpliwości. W sprzedaży dostępnych jest dużo rozmaitych tablic edukacyjnych, które się od siebie różnią rozmiarem, liczbą zamocowanych elementów i ich rodzajem. Podczas wyboru należy mieć na uwadze parę istotnych spraw. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, z tego też powodu tablica edukacyjna dla dzieci nie może posiadać żadnych ostrych elementów, które mogłyby w jakiś sposób zranić. Oprócz tego wszystko musi być również dobrze przymocowane, żeby nie oderwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Taka tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, żeby bez problemów można było wszystko dotykać i przesuwać. Nie warto jednak przesadzić z liczbą zamocowanych elementów. Specjaliści zalecają, aby tablice edukacyjne dla dzieci nie miały ich powyżej dwudziestu, ponieważ wtedy dzieci wykorzystują je najbardziej efektywnie. Ale warto sprawdzić, żeby różniły się też trudnością, ponieważ wtedy będą stanowić na malucha odpowiednie wyzwanie, jakie będzie on chciał pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania