Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jakim sposobem zadbać o ogród?

single-image

Planując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie ma zachodzić na drugą oraz powinny być poprawnie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym regionie można sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty i krzewy o długim czasie kwitnienia, lub ewentualnie późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa podkreśla ma być przeznaczona na odpoczynek – więcej na wycinka drzew warszawa. Kojarzy się to z tym, że ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie elementy małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub istotny trawnik umożliwiający gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu opisującej nas działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Głównie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich elementów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części również można umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszelkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, gdy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia i faktem, iż trawa wtenczas o dużo porządniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania