Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Konie oraz jazda na nich – co kupić?

single-image

Człowiek podporządkowuje sobie świat od niezwykle dawna, przystosowując go do swoich potrzeb, podporządkowując sobie rośliny i zwierzęta. Wykorzystuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony bardzo dawno temu bo około trzech oraz pół tysiąca lat przed naszą erą. Od tego czasu towarzyszy mu nieprzerwanie. Był człowiekowi pomocny, jego siła i sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Dzisiaj służą zwłaszcza do rekreacji i sportu oraz jako takie w dalszym ciągu są niezmiernie atrakcyjne – sprawdź koszulki jeździeckie. Są związane z człowiekiem na porządne oraz na złe, całkiem udomowione. Nie ma już niemal koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są obecnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierząt mieszka z ludźmi i na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie niewątpliwie cieszą się ich towarzystwem, lecz czy konie też na tym korzystają? Faktycznie, mają zapewnioną opiekę, również w przypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Jakkolwiek przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W drugą to oznacza czy człowiek przysłużył się koniom, nie można być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Jednakże są bezsprzecznie wyjątki, takie jak choćby rasa haflinger, która znamionuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, jaki zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania