Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Turystyka, Sport

Kurort dla turystów robiący idealne wrażenie na osobach, które na wakacje kierują się do Chorwacj

single-image

Mali Lošinj to cudowne miasteczko – wyspa z zachwycającymo krajobrazami. Na początku było miastem portowym, jak sporo innych miast w Chorwacji. Prawdziwe życie toczy się tutaj w centrum: sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, wywołująca bardzo dobre wrażenie roślinność. Opłaca się wybierać się na przechadzkę promenadą nadmorską.

Mali Losinj leży w największej zamkniętej zatoce pośród pobliskich wysepek, a więc w Augusti. To jedno z największych miast na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe informacje o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wtedy dwanaście chorwackich rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Aktualnie miasteczko to jest doceniane za wspaniałą naturę, jak i wiele obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego intensywnej przeszłości. Więcej informacji da się znaleźć na witrynie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Pośród obiektów godnych zobaczenia bez wątpienia podać można: wille austriackiej arystokratycznej familii, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla upamiętnienia przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, zapachowy ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, a więc znanego chorwackiego botanika a także pomnik Josipa Kasmana, sławnego w wielu krajach śpiewaka operowego pochodzącego z tego miejsca. Już ta lista wskazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem wartym uwagi. Chorwacja już od wielu lat umieszczona jest w spisie państw z chęcią odwiedzonych.

Na tyle urokliwe wyspy jak prezentowana zachęcają do odwiedzin. Miłośnicy pięknych plaż powinni zobaczyć takie plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, czy Poljana. W głowie na pewno zapiszą się też zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Rekomenduje się tu kąpiele oraz odpoczynek w cieniu sosen. Podana wysepka jest świetnym miejscem na wakacje. Bez wątpienia, jej uroku nie można będzie zapominać. Niezależnie od tego, jak ktokolwiek lubi wypoczywać, wyszuka tutaj coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania