Budownictwo, Przemysł

Ledowe żarówki do aut – dlaczego warto?

single-image

Dziś na polskim rynku jest osiągalnych dużo żarówek samochodowych. Ewidentnie każdy kierowca wie, iż są one niebezużyteczne do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Wielu z nich zmienia w związku z tym ciągle oświetlenie na takie, jakie jego zdaniem wydaje się lepsze. Zmiany wiążą się często z kosztem nadwyżek pieniężnych. Jednak trzeba pamiętać, iż nie zawsze to co jest droższe wolno uznać za lepsze. Niektóre produkty z tak oznaczanej wyższej półki nieraz mają słabą jakość.

Takie żarówki samochodowe w szeregu przypadków szybciej się przepalają, a ich żywotność jest krótsza od tych o niższej cenie. Taka jakość sprawia przyczynienie się nawet do wypadku. Słuszne oświetlenie jest w takim razie niebezużyteczne do bezpiecznej jazdy. Badania wykazują, że im starszy jest kierowca pojazdu, tym więcej światła on pragnie dla właściwej widoczności kosztowny.

Także kierowcy w wieku po 50 roku życia powodują dwa, a nawet trzy razy więcej wypadków drogowych aniżeli Tobie o połowę młodsi. Jedyną przetestowana poradą jest stosowanie towarów sprawdzonych marek, jakie spełniają wszystkie normy ich użytkowania. Przy zakupie żarówki od światła samochodowego wypada się poważnie zastanowić nad ich wyborem – pomoc odnajdziesz na H11 LED. Obecnie występuje ich tyle na rynku, iż należałoby wpaść w sidła konsumpcjonizmu oraz wybrać nie tę żarówkę co należy. Należy przyznać, że sporym krokiem przy kupowaniu należytego światła do naszego auta jest wybór przetestowanej marki. Zapewnia to przynajmniej długą żywotność żarówki. Żarówki są podzielone na rozmaite typy. Z reguły są oznaczane literką „H”, przy której widnieje określona cyfra. To ona naturalnie ma sugerować przymiotniki danej żarówki.

Jak najbardziej są one ustandaryzowane, wobec tego kierowca nie jest narażony na jakąkolwiek pomyłkę. Tak więc żarówki samochodowe H1 posiadają jeden żarnik oraz obsługuje światła mijania lub drogowe. Jej wydajność z reguły wynosi około 1550 lumenów, a jej żywotność to od 300 do 500 godzin. Tudzież produkowana żarówka H1 o zwiększonej wydajności, nawet do 50 %, skraca to kłopotliwe jej żywotność nieomalże o połowę. Należałoby więc się zastanowić przed wyborem takowej.

Dodaj komentarz

Warte przeczytania