Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Nakładki na materac – jak dobrać do rozmiaru materaca?

single-image

Decydując się na zakup materaca, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Niestety zdarza się, że materac po jakimś czasie przestał spełniać nasze oczekiwania. W takim przypadku idealnie sprawdzi się nakładka na materac, która tworzy dodatkową warstwę naszego podłoża do spania, wyrównując go oraz odpowiednio regulując twardość. Aby spełniał nasze oczekiwania, należy pamiętać o odpowiednim rozmiarze, aby pasował idealnie na nasz materac. Jaki rozmiar zatem wybrać?

Materac, a rozmiar nakładki na materac

Rozmiar nakładki na materac podawany jest zawsze w standardzie materaca. Dlatego też warto przed zakupem sprawdzić jaki nasz obecny materac ma wymiary, aby dobrać odpowiednią nakładkę. Produkty te są znormalizowane do klasycznych rozmiarów materaca. Wyjątkiem jest wymiar niestandardowy. W takim przypadku należy zamówić nakładkę na wymiar. W obecnych czasach każdy producent tych produktów, takowe wykonuje, więc nie powinno być z tym problemu. 

Zamawiając nakładkę na wymiar, zawsze należy podać szerokość, długość i grubość materaca oraz ewentualnie tolerancję do +2 centymetry. Oczywiście należy pamiętać, że podając za duże wymiary, nakładka może nam spadać z materaca, a za małe, nie będzie pokrywać całej jego powierzchni. 

Jaką nakładkę na materac wybrać?

Nakładka na materac nie jest jeszcze aż tak popularna w naszych domach, a szkoda. Używając jej możemy poprawić komfort naszego snu, a także wydłużyć żywot obecnego materaca. Jaką nakładkę zatem wybrać, aby spełniała nasze oczekiwania? Przede wszystkim musimy wybrać:

  • Odpowiednią grubość nakładki 
  • Twardość nakładki 

Grubość nakładki – osoby chcące poprawić jakość i komfort wypoczynku podczas snu, powinna zdecydować się na nakładkę o grubości 4 cm. Jeśli jednak nasz materac jest zbyt twardy, lub zbyt miękki warto wybrać nakładkę mającą 6 cm grubości. Z kolei wielkość 8 cm to już zdecydowanie solidna warstwa lateksu, lub pianki idealna dla użytkowników lubiących spać na boku, lecz ich obecny materac jest zbyt sztywny oraz zbyt twardy. Dzięki takiej grubości nasz bark dopasowuje i zatopi się w powierzchni użytkowej materaca. 

Twardość nakładki nie tylko grubość nakładki jest ważna, aby poprawić jakość naszego snu. Warto również zwrócić uwagę na twardość wybranej powierzchni. Chcąc nieco utwardzić materac, należy wybrać nakładkę wykonaną z pianki wysokoelastycznej lub lateksu Talalay mająca twardość H4. Natomiast jeśli zależy nam na tym, aby nasze podłoże do spania było bardziej miękkie lub po prostu chcemy wyrównać powierzchnię, warto wybrać nakładkę o twardości H1 lub H2. Należy jednak pamiętać, że to jaką twardość wybierzemy, w dużej mierze zależy od naszej wagi, wzrostu i budowy ciała. 

Funkcje nakładki na materac 

Główną funkcją nakładki na materac jest zwiększenie komfortu podczas wypoczynku. Dostosowuje się do kształtu oraz temperatury naszego ciała. Dodatkowo jest znakomitym rozwiązaniem, jeśli chcemy trochę zmienić parametry naszego starego materaca. Głównie wtedy, gdy jest niewygodne, a także, gdy jest zbyt twardy lub miękki. Nakładka na materac przyda się również, gdy musimy spędzić noc na  rozkładanej kanapie lub wersalce. Wyrówna nam w ten sposób powierzchnię, maskując niewygodne zagłębienie. Co najważniejsze możemy zdecydować, czy chcemy spać na twardym, czy miękkim podłożu, bez konieczności zakupu nowego materaca, co może być dość kosztownym rozwiązaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 Comment
  1. Damian 7 miesięcytemu

    +Reklama+
    Klienci zamawiający farby do wnętrz online powinni zapoznać się z informacjami dotyczącymi parametrów technicznych produktu. Czas schnięcia, krycie, oraz odporność na ścieranie to kluczowe cechy, które wpływają na ostateczny rezultat malowania. Wybierz farby do wnętrz i zacznij remont.

Dodaj komentarz

Warte przeczytania