Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Parametry pomp ciepła i ich rodzaje – co wybrać?

single-image

Ciepło pobierane z ziemi transportowane jest za pomocą pompy ciepła do armatury ogrzewczej danego domu. Przy czym warto zaznaczyć, że istnienie pompy ciepła wyposażonej w tzw. sprężarkę pozwala na fuzję ciepła branego z ziemi z ciepłą deszczówką, która spłynęła z dachu lub promieniami słonecznymi zebranymi przez baterię. To naturalnie dzięki takim fuzjom odwierty geotermalne nie powinny być wykonywane na restrykcyjnych głębokościach. Można poprzestać na np. niepełnych 200 metrach.

Ciepło gruntów suchych wynosi 45 C dopiero na poziomie kilkuset metrów w głąb, podczas kiedy ciepło o temperaturze 10oC pobrane z głębokości 7m także można ogrzać do 40 C za pomocą owej sprężarki. Przy zagospodarowaniu sprężarki nie wypada się kłopotać wykopaniem głębokiego dołu. Wiercenie na dystansie przekraczające 200m w głąb wiąże się z większymi kosztami. By niemniej jednak instalacja zdawała sprawdzian, musi być rozległa płaszczyznowo. A więc użycie ciepła gruntowego najpoprawniej wykorzystywać przy ocieplaniu podłogowym bądź ściennym.

Na terenach wyżynnych i górzystych odwiecznym problemem było dostarczanie cieczy na wyższe partie, podczas gdy źródło było na dole. Nad możliwościami nieomal bezwysiłkowego dawania cieczy na wyższe miejsca myślał już Archimedes, lecz dopiero w następnej kolejności ulepszono jego tzw. śrubę na pompę. Pompy wodne i ciepłownicze są urządzeniami użytkującymi właściwości fizyczne atmosfery jak i wody, oraz prawa fizyki połączone z dynamiką kinematyką i grawitacją – fotowoltaika Wrocław. Kapitalna pompa ma dwa otwory: wlot (część ssawna) oraz wylot (część tłoczna). Żeby urządzenie nazwać pompą oraz by mogła efektywnie sprężać transportowaną ciecz bądź osad ma obowiązek mieć także ona parę obowiązkowych szczegółów. Są to tłok, membrana, wirnik oraz ewentualnie łopatki.

Pompy niegdyś stosowane po największej części w rolnictwie teraz przydają się w wydobywaniu energii ciepłowniczej. Odwierty geotermalne połączone są z domową instalacją ogrzewania podłogowego naturalnie za pomocą pompy ciepłowniczej, jaka zwiększa wydajność pobieranego ciepła. Same wiertła również korzystają z dobrodziejstw pompy, gdy w trakcie kopania pozbywają się np. nadmiaru ziemi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania