Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Moda, Uroda

Podstawowe zasady pielęgnacji atopowej skóry

single-image

Jeżeli pojawią się u kogoś kłopoty z atopową lub suchą skórą, to powinien o taką skórę odpowiednio zadbać. Zwłaszcza będzie to dotyczyło zapalenia atopowego, które ze względu na dolegliwości przeważnie jest uciążliwe. Ta nieprzyjemna choroba jest trudna do wyleczenia, jakie z reguły będzie polegać na zmniejszeniu objawów. Te zależnie od fazy albo mogą całkiem ustąpić, albo też mocno się nasilać.

Wówczas u niektórych osób zaczynają się pojawiać zaczerwienienia czy ropne zmiany, a u innych skóra zaczyna być bardzo wysuszona i łuszcząca. Ale bez względu na występujące objawy konieczne będzie zachowanie pewnych zasad, jakie mogą bardzo pomóc w ograniczeniu takich objawów. W pierwszej kolejności należy nosić odpowiednie ubrania, zdecydowanie unikać się powinno poliestrowych tkanin czy wełny. W przypadku AZS pomagać też nie będzie jedzenie ostrych posiłków, palenie papierosów czy przebywanie w zanieczyszczonych miejscach. Bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji, te posiadające jakieś mocne składniki zdecydowanie nie są wskazane.

Na rynku jest wiele pielęgnacyjnych środków dedykowanych dla osób mających na atopową skórę, jednym z ich producentów jest na przykład firma dexeryl. Jeżeli ktoś zainteresowany będzie tym tematem to zaglądnąć na przykład może na stronę www.kremy-dexeryl.pl, tam przeczyta dużo przydatnych informacji. Kosmetyki te wytwarzane są wyłącznie z naturalnych składników, bez żadnych sztucznych barwników czy wypełniaczy.

W składzie ich można między innymi znaleźć glicerynę, zatrzymującą i przechwytującą cząsteczki wody, która zapewnia właściwe nawilżenie skóry. Biała wazelina z kolei ma działanie nawilżające, zostawia na skórze ochronną warstwę, chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi. Następną z substancji, jaką zawiera w swoim składzie dexeryl krem jest parafina. Z kolei ona tworzy warstwę lipidową zapobiegającą utracie wody, nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, a równocześnie zmniejsza uczucie pieczenia czy swędzenia skóry.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania