Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Pomoc geodezyjna – kiedy jest potrzebna

single-image

Budowanie swojego wymarzonego domu będzie się wiązać z wieloma obowiązkami. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy również nawiązać współpracę z kilkoma fachowcami, a jednym z nich będzie geodeta. Pomoc geodety jest potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce zanim się zakupi działkę, między innymi po to żeby poznać dokładnie jej położenie. Przyda się to też do postawienia ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnych sporów z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma znaleziony plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To także należy do zadań geodety, który wykona wszystko w oparciu o mapę projektową. Na takiej mapie trzeba umieścić zarówno mieszkalny budynek, jak też niezbędne instalacje.

Jeśli dokumentacja będzie całkiem zatwierdzona i inwestor uzyska zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim budynek zostanie postawiony. To również będzie należało do zadań geodety, który musi zamontować w tym celu w wyznaczonych miejscach specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, ponieważ w oparciu o nie robione będą fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli będą one przebiegać pod ziemią. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na terenie budowy, już po jej skończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko wykonane zostało zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania