Budownictwo, Przemysł

Prace naprawcze – spójrz czego potrzebujesz

single-image

Wykładanie kostki brukowej nie jest kwestią łatwą ani prostą, ale końcowy rezultat pracy w rzeczy samej, może zachwycać. Dla każdego domu, jego otoczenie stanowi naturalne przedłużenie wnętrza.

Ponieważ zwykle przed domem znajduje się podjazd oraz ścieżka, alejka od bramy dojazdowej, a nieomalże każdy zadbany, przydomowy ogród potrzebuje ścieżek, pragniemy, aby były one praktyczne a zarazem interesujące oraz były ozdobnym dodatkiem do otoczenia. Idealnym materiałem do budowania ciągów komunikacyjnych jest kostka brukowa. Przodkami tego współczesnego materiału budowlanego były tak zwane 'kocie łby’, które dzisiaj są kładzione na ogół w obiektach zabytkowych, przy ich rekonstrukcji.

W obecnej przestrzeni publicznej, lub też prywatnych domach jednorodzinnych użytkowana jest kostka brukowa, jako materiał nadzwyczaj odporny i funkcjonalny. Do dyspozycji mamy kolosalny wybór kostki brukowej – kostki o przeróżnych kształtach, krawędziach, różnej wielkości, o bogatej kolorystyce, można zakupić kostkę 'postarzoną’ w produkcji, co daje znamienity wynik starej, jakby średniowiecznej nawierzchni.

Dzisiejsze kostka brukowa łódź wolno nazwać sztuką budowlaną, bo przy pomocy zwykłego materiału budowlanego, brukarz jest w stanie skonstruować prawdziwe dzieło. Może ułożyć nawierzchnię o regularnym kształcie kwadratu czy też prostokąta, lecz może z kostki brukowej skonstruować różnorodne kształty geometryczne, zaokrąglenia, fale, elipsy, okręgi. Jest to dopuszczalne, albowiem kostka produkowana jest w różnych kształtach, dających opcję na jejciekawe ułożenie.

Dodaj komentarz

Warte przeczytania