Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

W jaki sposób zadbać o należyte działanie serwera – listwy PDU

single-image

Serwer wbrew uniwersalnemu mniemaniu nie jest żadnym urządzeniem, ale jest to najzwyczajniej w świecie program komputerowy, który zaświadcza usługi na rzecz innych oprogramowań, które korzystają z innych kompów, połączonych w sieć. Usługa ta oznaczana jest hostingiem i jest zazwyczaj świadczona standardowo przez każdego dostawcę internetu. Udostępniane poprzez serwery dane to pliki, bazy danych, jakkolwiek też łącza internetowe lub urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) w jaki sposób na przykład drukarki czy skanery. W potocznym rozumieniu serwerem zwie się częstokroć komputer, jaki świadczy takie usługi, co sprowadza się na ogół do udostępniania zasobów innym komputerom oraz pośrednictwie w przekazywaniu danych między pojedynczymi komputerami.

Funkcję serwera może pełnić stereotypowy pecet, jednakże jego możliwości nie są w owym czasie porównywalne z tym, co wolno żeby osiągnąć dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu oraz zastosowaniu sprzętu przeznaczonego jedynie do tej roli, które powinno być właściwie zasilane – PDU. Szczególny serwer jest dostosowany do pracy ciągłej, bez jakichkolwiek przerw, dzięki posiadaniu wielkiego (pojemnego) dysku twardego (w większości wypadków SCSI) oraz rozległą ilość pamięci RAM.

Na domiar tego każdy stosowny serwer posiada dość wydajne procesory oraz płyty nadrzędne zdolne obsłużyć dwa, cztery bądź też więcej procesorów. By serwer był urządzeniem niezawodnym musi mieć co najmniej dwa wbudowane zasilacze rodzaju hot-plug i na domiar tego zasilanie awaryjne, zaś pomieszczenie, w którym się znajduje powinno być klimatyzowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania