Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Węgiel czy pellet – jaki opał jest najlepszy

single-image

W naszym klimacie zimą pojawić się mogą temperatury poniżej zera, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach z reguły zapewnione je będą mieć albo z elektrociepłowni albo używają piecyków gazowych, zaś właściciele domów o wszystko muszą sami zadbać. W domach instaluje się najróżniejsze rodzaje pieców, nadal często spotkać można kotły na paliwa stałe, takie jak węgiel Zamość.

O tym, jaki typ opału zostanie zastosowany, zależy od konstrukcji pieca i parametrów, które posiada. Poszczególne rodzaje opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym kątem również należy wszystko policzyć przed zrobieniem zakupów. Bardzo dobre właściwości jeśli chodzi o cieplną wydajność posiada ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy dostają bardzo wydajny produkt, którego zużycie jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Znacznie tańszy, lecz również i mniej wydajny jest pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa jest uznawany za nowoczesny i ekologiczny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie drzewny pellet ma znacznie większą wydajność niż drewno, a oprócz tego charakteryzuje się niską zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena, która wynosi ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, lecz z uwagi na opałową wartość będzie go potrzeba też dwukrotnie więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania