Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Wkład kominowy – kwasoodporny czy emaliowany?

single-image

Twórcy elementów instalacji kominowych bezustannie prześcigają się w opracowywaniu coraz nowszych i porządniej rozwiniętych technologii, gwarantujących między innymi podniesienie wydajności energetycznej wypalanych materiałów. Rozwój technologii grzewczych jest także bezpośrednio równoczesny z dbałością o ochronę środowiska naturalnego. Żeby zmniejszyć ilość wrogich substancji uwalnianych do atmosfery w procesie spalania, wprowadza się skomplikowane rozwiązania technologiczne gwarantujące pełniejsze spalanie materiału grzewczego oraz obniżanie temperatury jego rozkładu.

Współczesne techniki stosowane w usprawnieniu systemów grzewczych dosadnie wpływają na stopień zużycia poszczególnych elementów komina. W takiej sytuacji idealną formą zabezpieczenia są wkłady kominowe wykonane ze stali nierdzewne – wkłady kominkowe powietrzne. Ich atrybuty oraz wytrzymałość na działanie wrogich dla witalności komina materiałów, uwalnianych w procesie spalania, jest szczególnie znacząca. Nierdzewny wkład kominowy z reguły znajduje zastosowanie w systemach, gdzie materiałem grzewczym są olej opałowy oraz gaz. Rozwój technologii grzewczych oraz metod gwarantujących użytkowanie maksymalnych ilości ciepła otrzymywanych w procesie spalania, pociągnął za sobą pionierskie rozwiązania wykonania pojedynczych detalów instalacji.

Wkłady kominowe obecnie dostępne na rynku, posiadają różnorodne właściwości, uzależnione od typu instalacji grzewczych i spalanego surowca wykorzystywanego od otrzymania energii cieplnej. Komin jest bez negowania jednym z najważniejszych detalów całości instalacji grzewczej. Wspólnie z kotłem tworzy ogólną całość, w której żaden z elementów nie może działać samodzielnie. W przypadku systemów, gdzie w kotłach spalane są gaz i olej opałowy zwykle występują nierdzewne wkłady kominowe. Ich wykorzystanie w tego rodzaju instalacjach wynika z niskich temperatur uwalnianych spalin, które w znacznym stopniu zwiększają zużycie detalów komina. Żaroodporne wkłady kominowe są stosowane głównie w tych systemach grzewczych, w jakim miejscu nagrzewanie odbywa się z użycie drzewa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania