Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Wybór należytej podłogi do stworzonego przez nas mieszkania – czy warto inwestować w bambus?

single-image

Drewniane podłogi z surowych desek, czyli tak zwane „białe podłogi” użytkowane były nie tylko w wiejskich chałupach, ale i w drewnianych domach w mieście. W miastach przemysłowych, gdzie większa część robotników rekrutowała się z wypatrującej lepszego bytu ludności okolicznych wsi, miarodajne tradycje życia codziennego i sposobu urządzania domu przenoszone były naturalnie ze wsi.

Tak wobec tego, w naturalny sposób, w miejskich mieszkaniach, będących mieszkaniami robotniczymi uniwersalnie stosowano posadzki drewniane z surowych desek. Atrakcyjną opcją są też bambusowe podłogi – podłoga bambus. Kładzione były one na belkach podwalinowych, jakie od czasu do czasu układane były otwarcie na gruncie. Powierzchnię pod podłogą wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora oraz pochłaniacza wilgoci.

Na nim bezpośrednio układane były belki i do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych i ich szerokość oraz długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości osiągalnego materiału. Natomiast na pewno wszelkie ich wymiary były większe od desek podłogowych obecnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej wyszukanych rodzajów posadzek stosowanych we wnętrzach mieszkalnych używane były (oraz w dalszym ciągu są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w zwykłą „jodełkę” przydają wnętrzu dostojeństwa oraz elegancji. Pierwotnie podłogi drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były tylko przez woskowanie i polerowanie. Drewno dębowe należy do najtwardszych i najbardziej odpornych na ścieranie odmian drewna, właśnie dlatego idealnie nadaje się na posadzki. Poza tym, jego przydatność do takiego użycia podnosi odporność na działanie wody i jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem osiągają głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości i przestronności wnętrza. By podłoga nie utraciła połysku, woskowanie trzeba było systematycznie powtarzać, tak samo jak froterowanie i polerowanie. Przy znacznie bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju lub też pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 Comment
  1. Michał 10 miesięcytemu

    Zapraszam do zapoznania się z ofertą na rzeźby w drewnie na zamówienie, które wykonuje na zamówienie. Wykonuje rzeźby tylko z prawdziwego drewna olchowego, lipowego i dębowego. Na mojej stronie internetowej znajdziesz dotychczas wykonane prace z drewna.

Dodaj komentarz

Warte przeczytania