Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Zabawa i nauka – tablice dla maluchów

single-image

Dzieciństwo ludzi wychowanych w czasie komunizmu znamiennie różni się od życia współczesnych dzieci. Chodzi po największej części o otaczające nasze domy sklepy, jakich propozycja niesłychanie różni się jeżeli skonfrontować te dwa okresy. Kiedyś szczytem marzeń był samochodzik albo klocki, najszczęśliwsi mieli kolejki, niekiedy jakieś nadzwyczaj właściwe zabawki od rodziny z zachodu. Dzisiaj dzieci dosłownie toną w zabawkach. Zwiększył się dochód mieszkańców, a również ich sposób myślenia. Wszelkie potrzeby młodego człowieka zaspokajane są natychmiastowo. Do wyboru są zabawki, jakie potrzebują od dziecka użycia wyobraźni i naśladowania dorosłego życia, takie jak lalki oraz misie.

Poza tym też zabawki ruchome, innymi słowy samochody, kolejki. Interaktywne gry oraz zabawki przeważnie powstają przy zastosowaniu jakiejś technologii, czego przykładem są w stanie być roboty. Zabawki można podzielić również ze względu na materiał, z jakiego są wykonane: drzewo, plastik, plusz. Rozmaite, odrębne kulturowo regiony charakteryzuje inny typ zabawek. Europa jest w tym względzie jednolita, w Afryce najwięcej zabawek to używane egzemplarze przysyłane z Europy, Japonia tudzież w zasadzie opiera się na technikach w nowych modelach.

Rzecz jasna produkuje się zabawki przeznaczone dla określonej płci. Dziewczynki mają odrobinę inne wymagania wobec zabawek niż chłopcy, w następstwie tego z myślą o nich projektuje się konkretne rodzaje. Rzecz jasna nie dotyczy to wszystkich małych dziewczynek, niektóre w ogóle nie interesują się zabawkami skierowanymi do nich. Nadrzędnym celem produkcji zabawek dla dziewczyn jest wprowadzenie ich w świat kobiet – tu polecamy tablice sensoryczne. Przy okazji częściej dostrzega się podtrzymywanie stereotypowych oraz w następnej kolejności niestety wielokrotnie pojawiających się w dorosłym życiu podziałów. Część cech dziewczynek rzeczywiście uzasadnia wybór takiej a nie innej zabawki, niemniej jednak reszta, pewien scenariusz zabawy, przewidują zaprogramowanie małego umysłu, do przyszłej roli w dorosłości.

Skutkiem tego dziewczynki bawią się lalkami – które są zawsze umalowane, o nienagannej szczupłej figurze oraz lśniących włosach: to stereotypowa atrakcyjna kobieta. Do zestawu z nią nieodzowna jest kuchenka do gotowania i żelazko, bowiem przecież tym się zajmuje w wolnym czasie. Może ewentualnie być miliarderką, lecz dopiero z przystojnym partnerem-lalką. Wówczas tylko siedzi w jacuzzi albo jeździ luksusowym samochodem. Rzecz jasna są także zabawki nastawione na naukę czynności, a nie odtwarzanie sztucznego modelu życia. I te są o niebo lepsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania