Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Tech, Reklama

Do jakich celów wykorzystuje się obecnie nadruki holograficzne

single-image

Pierwsze hologramy powstały już przed kilkudziesięciu laty, i od razu też zachwyciły niesamowitym pięknem i wyglądem. Są one tworzone za pomocą laserów o dużej precyzji, które poprzez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy generują trójwymiarowy obraz. W zależności od kąta patrzenia oraz padania światła tak wykonane obrazy mogą się mienić wspaniałymi barwami, i wyglądać faktycznie jakby całkiem realne.

Dzięki temu zaczęły one być powszechnie stosowane do różnego rodzaju zabezpieczeń. Obecnie hologramy można zobaczyć na przykład na papierowych pieniądzach, różnego rodzaju akcjach i obligacjach czy drukach urzędowych, lecz również biletach czy innych dokumentach. Podrobienie precyzyjnego hologramu jest bardzo trudne, gdyż jest do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Dlatego też wszelakie dokumenty zabezpieczone w taki sposób są dużo bezpieczniejsze niż zwykłe, jakie wydrukować można przy pomocy dobrej drukarki. Jeżeli będzie to potrzebne, to druki zabezpieczone mogą posiadać elementy niewidoczne gołym okiem, takie jak przykładowo ukryte znaki czy nanoteksty. Do ich odczytania potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, za pomocą jakiego będzie można potwierdzić autentyczność, lecz zapewni to najwyższą ochronę. Jak się okazuje technologia ta stosowana jest także do celów wizerunkowych czy marketingowych. Dużą popularnością na przykład się cieszą folie holograficzne, ale też i oryginalne, ciekawe naklejki, przyklejane na różnego rodzaju produkty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Warte przeczytania